Wydział Teatru Tańca w Bytomiu – nie tylko szkoła, ale również teatr

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu został założny w 2007 roku i jest pierwszą uczelnią w Polsce, która kształci aktorów teatru tańca. Oprócz funkcji dydaktycznej, spełnia też funkcję kulturalną. Od 2010 roku na scenie teatralnej Wydziału można oglądać spektakle dyplomowe studentów. Do tej pory na deskach WTT można było zobaczyć spektakle: „Wszystko wymyka się...” w reżyserii i choreografii Joe Altera, „Hamleta” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (opiekunek artystycznym spektaklu był Jan Peszek), „Jezioro łabędzie” w reżyserii i choreografii Idana Cohena oraz „Czyż nie dobija się koni?” w rezyserii Waldemara Raźniaka (według adaptacji Jerzego Stuhra).

Już w październiku i listopadzie 2012 roku kolejne premiery spektakli, które wyreżyserują: Piotr Cieślak, Jacek Łumiński oraz Janusz Skubaczkowski. Na Wydział Teatru Tańca powinni zajrzeć nie tylko Ci, którzy chcą zostać studentami PWST, ale również widzowie teatralni, którzy pragną przekonać się jak radzą sobie przyszli aktorzy.

Ponadto w zeszłym roku rozpoczał się remont placówki. 25 maja 2011 roku w Krakowie, rektor prof. Ewa Kutryś reprezentująca Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, podpisała umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji projektu pn. „Przebudowa i remont części budynku należącego do krakowskiej PWST celem poprawy dostępności oraz warunków kształcenia na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu”.

Przedmiotem jest przebudowa i remont na potrzeby Wydziału Teatru Tańca części budynku należącego do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zlokalizowanego w Bytomiu przy ul. Piłsudskiego. Modernizacja infrastruktury umożliwi nabór kolejnych roczników studentów oraz zapewni prawidłowe warunki kształcenia na tak specyficznej i wymagającej specjalności jak aktor teatru tańca..

W kwietniu 2012 r. zakończył się pierwszy etap budowy. Drugi etap rozpocznie się w lipcu 2012 r. Planowany termin zakończenia realizacji: styczeń 2013 roku.

Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------