28
Mar

Bytom w 100 słowach – konkurs

Tagi:
Dodano: 2018-03-28 Autor: vv

Zwolennikom krótkich form literackich ten konkurs na pewno przypadnie do gustu. Napisać o Bytomiu tylko w stu słowach to prawdziwe wyzwanie.  Może być na poważnie, z humorem, poetycko, sentymentalnie, w gwarze śląskiej – obowiązuje pełna dowolność konwencji.

Organizatorem wydarzenia jest Liga Kobiet Nieobojętnych przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i „Życia Bytomskiego”. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko bytomianie, ale także osoby, które w jakikolwiek sposób są związane z miastem. Termin zgłaszania prac upływa 30 czerwca 2018 r.

Regulamin oraz papierowe wersje załączników można otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. 692 399 307.

 

 Regulamin konkursu

„Bytom w 100 słowach”

1.     Informacje ogólne

Pomysł zachęcenia mieszkańców do nadsyłania krótkich historii związanych z miastem powstał 16 lat temu w Santiago. Obecnie to najbardziej prestiżowy konkurs literacki. Odbywa się również w 4 innych chilijskich miastach, a także w Meksyku. W Europie konkurs pojawił się dzięki Węgrom. W tym roku odbędzie się we wszystkich stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej: Bratysławie, Pradze i Warszawie.

2.     Cel konkursu

Chcemy ośmielić ludzi do wyrażenia siebie i pokazać, że nie trzeba być człowiekiem pióra, żeby celnie opisać swoją rzeczywistość. Jest to też pomysł na zmianę wizerunku naszego miasta, kojarzonego z biedą, bezrobociem i brakiem perspektyw.  Umieszczając opowieści
w przestrzeni publicznej (strony internetowe organizatorów, publikacja w Życiu Bytomskim itp.) autorzy będą współtworzyli kulturalne życie Bytomia. Dzięki historiom będzie można również dowiedzieć się, co myślą ludzie o naszym mieście. Jakie mają marzenia, a jakie obawy?

3.     Kto może wziąć udział.

W konkursie może wziąć udział każdy, za wyjątkiem członków komitetu organizacyjnego.

4.     Termin zgłaszania prac.

Prace można zgłaszać do 30 czerwca 2018 roku.

5.     Jakie są kryteria oceny

Do konkursu można zgłaszać historie nigdzie wcześniej niepublikowane i  nawiązujące,  chociażby symbolicznie, do Bytomia lub jego historii. Ich forma literacka jest dowolna. Opowieść nie może przekroczyć 100 słów (nie wliczając tytułu oraz przyimków i spójników). Historia powinna być wysłana przez jej autora. Akceptowane są jedynie opowieści napisane w języku polskim (mile widziane prace napisane w gwarze śląskiej).

Jeśli zostanie naruszona bądź niespełniona którakolwiek  z powyższych zasad jury nie będzie oceniało i brało pod uwagę nadesłanej pracy.

Ile historii może zgłosić 1 autor?

Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 5 historii korzystając z poczty elektronicznej  lub tradycyjnej.

6.     W jaki sposób będzie zapewniona transparentność?

Członkowie jury nie będą mieli dostępu do danych personalnych autorów nadesłanych historii. Opowieści przesłane przy użyciu poczty elektronicznej zostaną zakodowane.
W przypadku historii nadesłanych pocztą, dane personalne będą znajdowały się
w zamkniętych kopertach, które zostaną otwarte dopiero po obradach jury.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Lipiec
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
------
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-----