28
Mar

Kwiecień w Operze Śląskiej

Tagi:
Dodano: 2018-03-28 Autor: vv

Premiera z muzyką Fryderyka Chopina, „Aida” Giuseppe Verdiego w gwiazdorskiej obsadzie oraz Gala Baletowa z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – to najważniejsze wydarzenia, które Opera Śląska zaplanowała na kwiecień.

Rzadko wykonywane utwory Fryderyka Chopina, mało znane rysy postaci mistrza i fikcyjne spotkanie jego wielbicielek – to kanwa spektaklu teatralno-muzycznego „Czekając na Chopina”, którego premiera w Operze Śląskiej odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Adama Didura. To autorski spektakl znakomitego reżysera Michała Znanieckiego. Odzwierciedla nastrój salonowych spotkań muzycznych. Nie zabraknie tu zabaw z publicznością, wspólnego śpiewania i współprzeżywania. Na kolejne spektakle bytomski teatr operowy zaprasza 22 i 28 kwietnia 2018 r.

Wielbiciele talentu Małgorzaty Walewskiej nie mogą przegapić jej kolejnego występu na bytomskiej scenie - 22 kwietnia 2018 r. Opera Śląska zaprezentuje „Aidę” Giuseppe Verdiego z jej gościnnym udziałem. Znakomita mezzosopranistka zaśpiewa partię Amneris, córkę Faraona nieszczęśliwie zakochaną w młodym wojowniku Radamesie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, 29 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00, Opera Śląska wraz z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. L. Różyckiego w Bytomiu zapraszają  na XI Galę Baletową z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. W gali wezmą udział m.in. tancerze Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery na Zamku w Szczecinie, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Opery Śląskiej w Bytomiu, studenci bytomskiego Wydziału Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu. Wśród nich m.in. Paulina Bidzińska, Yuka Ebihara, Romina Kołodziej, Anna Lorenc czy Dawid Trzensimiech. Reżyserem wieczoru jest Katarzyna Aleksander-Kmieć - znana choreograf i wybitna pedagog tańca współczesnego.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: