25
Lip

Szukają bytomskich osobistości i osobliwości

Tagi:
Dodano: 2017-07-25 Autor: zz

Stowarzyszenie Jarmark Kultury wraz ze Śląską Galerią Sztuki zaprasza do typowania niezwykłych bytomskich osobowości, niesamowitych zdarzeń i miejsc związanych z miastem. Organizatorom zależy szczególnie na opisach takich osobistości i osobliwości (historycznych lub żyjących), które słabo są utrwalone w świadomości społecznej.

Kto posiada fotografię pucybuta Hotelu Kaiserhof, ladacznicy z Bahnhofstrasse, ostatniego własciciela Fabryki Likerów z ulicy Krakowskiej, zapisy o procesach Eliasza i Pistulki w Beuthenowskim areszcie, wspomnienia o przybyłych do Bytomia złodziejach kieszonkowych "doliniarzach" ze słynnej "szkoły lwowskiej", pamiątki z powojennej knajpki kresowian "Ta Joj" z obecnej ulicy Jainty? A może warto uhonorować undergroundowych artystów (Teatr Wiatyk, Romek Kostrzewski z zespołu Kat, Jerzy Z. i jego osobliwa galeria)?

Wybrani nietuzinkowi bohaterowie lub wydarzenia zostaną zilustrowane w postaci alegorycznych portretów wykonanych przez artystów plastyków. Obrazy zostaną zreprodukowane i wydane jako zestawy pocztówek z opisami.
Wernisaż wystawy odbędzie się podczas wrześniowych Dni Bytomia oraz Dni Organizacji Pozarządowych

Wśród zgłoszonych propozycji (opisy wraz z kopiami fotografii i dokumentów) rozlosowane zostaną grafiki autorstwa Pavla Hlavatego "Hakuba Beuthen Bier" oraz inne dzieła i atrakcyjne nagrody.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu: 604102141 lub adresem mailowym: jarmarkkultury@gmail.com

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

  • Lipiec (1)
  • Sierpień (0)
  • Wrzesień (0)
  • Październik (0)
  • Listopad (0)
  • Grudzień (0)

Kalendarium: