28
Cze

Happy Crew z nową płytą

Tagi:
Dodano: 2017-06-28 Autor: zz

Współpracowali z najlepszymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Turnauem. Teraz, wywodząca się z Bytomia grupa Happy Crew wydała płytę "A'CAPELLA".

W maju podczas XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne szantowisko” grupa utalentowanych ludzi dała koncert jubileuszowy. Zespół związany jest bowiem z festiwalem od momentu jego powstania - tak jak on obchodził swoje 15 urodziny.

Na tę okoliczność zespół nagrał i wydał płytę zatytułowaną „A’ CAPELLA”. Znajdują się na niej utwory rozrywkowe opracowane w bogatej harmonii wokalnej. Członkowie zespołu opisali płytę tymi słowami: "Jesteśmy grupą przyjaciół, która śpiewa od 15 lat. Wszyscy wywodzimy się z Bytomia i dlatego, to właśnie tam - w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, stawialiśmy swoje pierwsze kroki wokalne".

Jako „Wesoła Załoga” zespół zadebiutował jesienią 2005 roku w konkursie Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Tratwa" w Katowicach. Wcześniej, w czerwcu w irlandzkim mieście Cobh brał udział w polsko-irlandzkim projekcie młodzieżowym „Pokonać fale - Crossing the Waves", efektem którego powstała płyta z szantami i pieśniami morza, wydana w 2006 r. W 2010 r. zespół wziął udział w kolejnym projekcie kulturalnym - tym razem we Francji. Opłynął też wybrzeża Afryki w rejsie, który był nagrodą w ogólnopolskim festiwalu "Szanty we Wrocławiu".

Następne lata to kolejne konkursy i nagrody już pod nazwą „Happy Crew”. W 2011 roku zwieńczeniem działalności konkursowej była jedna z najbardziej cenionych na scenie żeglarskiej nagroda na Międzynarodowym Festiwalu  „Shanties" w Krakowie w kategorii „Najlepszy Debiut Roku". Kolejne lata upłynęły pod znakiem festiwali, w tym zagranicznych w Holandii i w Niemczech oraz rozwijania umiejętności wokalnych.

Grupa ma na swoim koncie płytę zatytułowaną „Płynąć czas", na której znajdują się zarówno autorskie, tradycyjne, jak i zapożyczone pieśni morskie najczęściej we własnych aranżacjach.

Z biegiem czasu ich repertuar powiększył się o inne style muzyczne, m.in. gospel, piosenkę autorską, rozrywkową czy pop. W składzie pojawił się też doskonały beat-boxer, co wprowadziło grupę na nowe muzyczne rozrywkowe brzmienie. Bogatą harmonię wokalną zespołu doceniła komisja rekrutacyjna jednego z największych festiwali A’ cappella w Europie -  „International Acappella Contest" w Lipsku, zapraszając Happy Crew do udziału w konkursie w 2013 r. jako jedyny zespół reprezentujący Polskę.

Efektem wspólnej pracy były powstałe na okoliczność spotkania z tymi artystami utwory w autorskich aranżacjach, za które zespół otrzymał najwyższe nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich.


 

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: