27
Mar

Agata Cukierska nową dyrektor programową Kroniki

Tagi:
Dodano: 2017-03-27 Autor: wa

Po odejściu z CSW Kronika jej dotychczasowego dyrektora – Stanisława Rukszy, który od kwietnia 2017 roku poprowadzi Trafostację Sztuki w Szczecinie, nową dyrektor programową Kroniki została Agata Cukierska.

Przez ostatnie dziewięć lat wraz z zespołem Kroniki udało nam się zrealizować wiele wystaw w kraju i za granicą, szereg publikacji, program rezydencyjny czy rozbudowaną działalność edukacyjną. Kronika stała się przykładem postinstytucji, nie ograniczonej sztywnymi regułami, a opartej o poziomy, dialogiczny model współpracy między artystami, instytucją i publicznością – mówi Stanisław Ruksza.

Nową dyrektor programową CSW Kronika w Bytomiu - wybraną przez zespół Kroniki i zaakceptowaną przez Bytomskie Centrum Kultury, w ramach którego organizacyjnie funkcjonuje Kronika - została Agata Cukierska.

Agata Cukierska jest historyczką sztuki, kuratorką, autorką tekstów o sztuce i redaktorką, dziennikarką. Od 2012 roku pracuje w CSW Kronika w Bytomiu. Była kuratorką wielu wystaw w Kronice, m.in. Doroty Hadrian Odrodzenie, Daniila Galkina Paraliż senny, Łukasza Skąpskiego Perfumy, Natalii Bażowskej Luna czy Dominika Ritszela Kategoria siły oraz współkuratorką wystaw zbiorowych, m.in. Workers of the Artworld Unite, Plica polonica, Wszystkie zmory do piwnicy.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: