18
Sty

Warsztaty fotografoterapeutyczne w CSW Kronika

Tagi:
Dodano: 2017-01-18 Autor: wa

Fundacja Kultura Obrazu we współpracy z CSW Kronika i katowicką Akademią Sztuk Pięknych rozpoczęła realizację warsztatów fotografoterapeutycznych, które będą odbywać się 2016 i 2017 roku w bytomskiej Kronice.


W warsztatach biorą udział stali bywalcy Świetlicy Sztuki. Będą  oni uczestniczyć w zajęciach z fotografii i sami będą fotografować. Zdjęcia te posłużą do rozmowy o sobie i świeci wokół. W czasie warsztatów zostanie wykonana książka fotograficzna (album rodzinny) w których każdy z uczestników zamknie historię o tym, co jest mu bliskie, z czym czasem trudno jest się rozprawić, co chciałby zachować na pamiątkę. Uczestnicy zajęć zastanowią się czy udział w warsztatach grupowych i indywidualnych prowadzonych przez artystów i psychoterapeutę może pobudzić potencjał twórczy dzieci i młodzieży oraz poszerzyć ich kompetencje do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.

Kierownik projektu: dr Anna Sielska – adiunkt w Pracowni Fotografii, Katedra Projektowania Graficznego, Wydział Projektowy, ASP Katowice
Uczestnicy: dr n.med. Helena Zakliczyńska, psychoterapeuta; Ewelina Lasota, animatorka kultury, absolwentka socjologii; Barbara Kubska, artysta, fotografka, Pracownia Fotografii, Katedra Projektowania Graficznego, Wydział Projektowy, ASP Katowice; Jan Piechota, projektant, doktorant Środowiskowych Studiów Doktoranckich, ASP Katowice.

Dofinansowanie projektu: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Więcej informacji o projekcie:
http://kulturaobrazu.org/2016/11/21/warsztaty-fotografoterapeutyczne-z-dziecmi-i-mlodzieza

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: