Darmowa kolejka, centrum wspinaczkowe, laserowy paintball, nowości kinowe, a do tego bezpłatne kursy językowe. Rozrywka w amerykańskim stylu i wystawa fotografii Krzysztofa Gołucha – laureata Grand Press Photo. Aby skorzystać w wakacje z takich atrakcji, nie trzeba wyjeżdżać daleko. To wszystko czeka CH Agora Bytom. 

Przez całe wakacje dzieci mogą wybrać się na przejażdżkę bezpłatną kolejką, która kursuje po poziomie 1 galerii handlowej Agora Bytom, codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się przy sklepie z zabawkami A KUKU. W galerii najmłodsi poszaleją także na Bajtel Placu, czyli w inspirowanej śląskim podwórkiem strefie zabaw ze ślizgawkami, drabinkami i bujakami oraz stolikami do rysowania i tablicą do malowania kredą. Bajtel Plac mieści się na poziomie 2, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Na dzieci uwielbiające sport czeka centrum wspinaczkowe City Climb Bytom. Z kolei w klubie Pin-Up!  starsi poczują klimat lat 50., pełen beztroski i dobrej zabawy przy muzyce, kręglach czy stole bilardowym. Piętro wyżej (poziom 3) można wcielić się w postać z filmu science fiction lub z gry komputerowej, przemierzając labirynt Laserhouse, stworzony do gry w laser taga, czyli laserową odmianę paintballa.

Agora Bytom pomyślała również o miłośnikach kultury. W Galerii na Poziomie (poziom 3) prezentowana jest wystawa fotografii „W pracy” autorstwa Krzysztofa Gołucha – laureata Grand Press Photo i Śląskiej Fotografii Prasowej. Fotografie z cyklu „W pracy” przedstawiają osoby niepełnosprawne wraz z instruktorami i opiekunami, pracujące w gospodarstwie rolnym w Borowej Wsi. Fotograf zagląda do stodoły czy szklarni, aby pokazać, jak osoby niepełnosprawne opiekują się zwierzętami i roślinami. Wystawę można oglądać bezpłatnie do 3 września.

Bbogaty repertuar to z kolei oferta kina Cinema City (poziom 2). Na wielkim ekranie hity takie jak „Jurassic World: Upadłe Królestwo”, „Deadpool 2” czy „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”, a także sporo innych nowości.

Z kolei szkoła Profi-Lingua w Agorze Bytom przez całe wakacje zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Kursy w atmosferze wesołej zabawy prowadzi wykwalifikowany zespół lektorski. Natomiast dorosłym szkoła proponuje w tym czasie darmowe konwersacje.


 fot. Agora Bytom