Już od 21 czerwca Bytom zaprasza do uczestnictwa w imprezach kulturalnych, do przyjazdu i wspólnej, dobrej zabawy podczas Dni Bytomia. I tak aż przez 4 dni, do 24 czerwca. W kilku punktach miasta.

Początek w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu, gdzie 21 czerwca odbędzie się prawdziwa Noc Świętojańska, czyli plecenie wianków oraz puszczanie ich na wodzie, wspólne tańce oraz koncerty, tancerze ognia, pokazy magii. Przy okazji wianków, odbędzie się również konkurs na najładniejszy, oczywiście z nagrodami.

Dzień później w tym samym miejscu zaprezentują się młodzi bytomianie, czyli dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych w MDK nr 1 i MDK nr 2. Ale nie tylko, bo koncert zagra także  KSW 4 BLUES, bytomska grupa bluesowa, laureat wielu konkursów. Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska, laureatka Eska Music Awards i Super Jedynki. Warto dodać, że w jej składzie gra dwóch muzyków wywodzących się z Bytomia.

A skoro o gwiazdach, to na placu Sobieskiego w kolejnych dniach, czyli 23 i 24 zagoszczą m.in. Red Lips, zespół którego nowy hit P.S. w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”, Krzysztof Zalewski, Mrozu - od wielu lat czołowa postać na polskiej scenie rozrywkowej i jeden z najbardziej cenionych polskich piosenkarzy.

Nie lada gratką będą organizowane w tym roku spotkania „Meet&Greet” z kilkoma gwiazdami Dni Bytomia. Wszystkie środki zebrane w ten sposób zostaną przekazane na Schronisko dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu (Bytom Miechowice, ul. Łaszczyka 18). Dodatkowo podczas trwania Dni Bytomia będzie prowadzona zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska, więc można wypatrywać specjalnych punktów z logiem ośrodka by tam zanieść karmę lub wrzucić grosik do puszki.

Scena Dni Bytomia to także promocja zespołów z regionu. Wystąpią m.in. Okruszek nie ma szans!, czyli zespół założony w Bytomiu, AVOCADO, czyli faceci, których łączy zamiłowanie do muzyki a cappella, 2 meters under, Full Light czy Tequila Sunrise. To wszystko na plenerowej scenie na placu Sobieskiego w Bytomiu.

Ale Dni Bytomia to nie tylko koncerty i nie tylko przestrzeń Parku Kachla czy placu Sobieskiego. To także przestrzeń EC Szombierki, gdzie zostanie zaprezentowany spektakl „Robo i Osobo” w reżyserii Agaty Dyczko, czyli spojrzenie na sztuczną inteligencję, zarówno jej obecny status, jak i przewidywania, czym będzie w przyszłości kapitalizmu.

Dniom Bytomia będzie również towarzyszyć XIX Festiwal Sztuki Wysokiej, z wielką interdyscyplinarną wystawą sztuki współczesnej.

Natomiast na bytomskim Rynku w dniach od 22 do 24 czerwca zostanie uruchomiony Rynek Smaków, czyli wielki Zlot Foodtracków, który będzie trwał od rana do późnych godzin wieczornych.

 

Szczegóły na stronie www.becek.pl

 

PROGRAM DNI BYTOMIA 2018

 

  21 czerwca (czwartek)

  Miejsce: Park Miejski im. F. Kachla
         godz. 18.00-22.00  


• konkurs na najładniejszy wianek

• koncert Jacka Silskiego, występ zespołu Orkiestra Męska, pokaz iluzjonisty Tomasza Kabisa (uczestnik programu „Mam talent”)

• wspólne tańce z publicznością - słowiański i belgijski, prowadzenie wydarzenia: Mirosław Markowski (Leo Corde)

• wymarsz nad Staw Południowy przy świetle pochodni (ok. 20.45), puszczanie wianków na wodzie, koncert zespołu Castle Dreams (z udziałem tancerzy ognia).

 

 22 czerwca (piątek)

 Miejsce: Park Miejski im. F. Kachla

16.00  uczestnicy zajęć prowadzonych w MDK nr 1

17.30  uczestnicy zajęć prowadzonych w MDK nr 2

18.45  KSW 4 BLUES

19.45  The Postman - Beatlesi z Polkowic

21.15  Ewelina Lisowska

        

 23 czerwca (sobota)

 Miejsce: Pl. Jana III Sobieskiego

17.00  2 meters under

18.00  Full Light

19.15  Okruszek nie ma szans!

20.45  Red Lips

        

24 czerwca (niedziela)

Miejsce: Pl. Jana III Sobieskiego

17.00  Tequila Sunrise

18.45  AVOCADO

20.00  Krzysztof Zalewski

21.20  MROZU

        

Imprezy towarzyszące:

Robo i Osobo - spektakle w EC Szombierki
22 czerwca 2018,  godz. 19.00 i 21.00

XIX Festiwal Sztuki Wysokiej 2018 - To sztuka! Być kobietą...
22 czerwca 2018, piątek, inauguracja - godz. 19.00