Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprasza do udziału w konkursie o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii.

W ortograficznych zmaganiach mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, ponadgimnazjalnych szkół młodzieżowych i placówek dla dorosłych oraz seniorzy.

To już piąta edycja konkursu, w którym mogą wziąć udział sympatycy poprawności językowej reprezentujący trzy różne pokolenia. Piąta edycja konkursu zbiega się z jubileuszem 35-lecia Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, dlatego organizatorzy – Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku – chcą zaprosić na wyjątkowe święto języka polskiego połączone ze śląskimi akcentami: temat dyktanda będzie dotyczył Śląska i jest to też temat przewodni tej edycji konkursu. Autorką tekstu dyktanda po raz czwarty jest Barbara Michałek – Kierownik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach.

Mistrzowski tytuł czeka – zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do 16 lutego. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i ograniczoną ilość miejsc organizatorzy biorą pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Konkurs odbędzie się 7 marca.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: www.cku.bytom.pl