Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Dodano: 2014-04-28

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK mieści się w budynku zabytkowej cechowni Kopalni Rozbark, którą założono w 1868 roku. Wydobycie węgla zakończono w 2004 roku, a trzy lata później część zabudowań kopalni Rozbark została wpisana do rejestru zabytków. Ochroną objęte zostały: budynek kotłowni, maszynowni, mur oporowy i dawna cechownia, jeden z najlepiej zachowanych obiektów, w którym dziś mieści się siedziba Teatru.

Teatr ROZBARK może pochwalić się jedyną w regionie mobilną widownią na około 200 miejsc. Do dyspozycji Teatru oddano trzy sale baletowe, siłownię, przestronne garderoby, salę konferencyjną oraz pomieszczenia administracyjne. W budynku mieści się również kawiarenka.

Działalność merytoryczna Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, edukacyjnej i społecznej. Misją i założeniem Teatru ROZBARK jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu, poprzez tworzenie spektakli własnych oraz prezentację najciekawszych spektakli teatru tańca współczesnego (i nie tylko), z Polski i ze świata. Kulminacją działań promujących taniec współczesny są kolejne edycje ROZBARK in MOTION // Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Jeden z największych festiwali tańca współczesnego w Europie Środkowej od wielu lat jest ogromnym wydarzeniem promującym taniec współczesny. Jednocześnie Festiwal jest najbardziej rozpoznawalną marką Bytomia poza granicami Polski.

Scena Teatru ROZBARK jest jedną z najnowocześniejszych w regionie. Bogate wyposażenie techniczne sceny pozwala nam na realizację spektakli tańca współczesnego, ale także na realizację innego rodzaju wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Wyjątkowy klimat miejsca sprzyja organizacji koncertów, wystaw i innych działań performatywnych. Przeznaczona dla dwustu osób mobilna widownia, pozwala na dowolne kształtowanie przestrzeni.

 

Kontakt:

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

ul. W. Kilara 29 (dawna ul. Dojazd 29)

41-902 Bytom

tel. +48 32 428 13 00

www.teatrrozbark.pl 

info@teatrrozbark.pl
Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------