BCKino

Dodano: 2012-06-20

W listopadzie 2011 r w BCKinie, obok tradycyjnych już, poniedziałkowych spotkań w Klubie Filmowym, uruchomione zostały regularne seanse kinowe. Od piątku do czwartku w sali "Ki-Nowa", której nazwa została wybrana w konkursie, przeprowadzonym wśród widzów, obejrzeć można filmy cenionych reżyserów, ambitne, z przesłaniem - słowem filmy nie dla każdego, znane z kin studyjnych. Już po dwóch miesiącach od uruchomienia tych projekcji BCKino wyróżniono prawem do przedpremierowego pokazu.

Z początkiem 2012 r. BCKino ponownie zostało przyjęte do Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

BCKino to również:

Klub Filmowy, czyli  prezentacja filmów artystycznych i ambitnych z całego świata; umożliwienie widzom zapoznania się z największymi dziełami kinematografii, upowszechnianie sztuki X Muzy, poszerzanie wiedzy na temat filmu,

oraz

 

Młodzieżowa Akademia Filmowa  dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem Akademii są spotkania edukacyjne, których zadaniem jest urozmaicenie i rozszerzenie programu nauczania oraz wykształcenie w młodych widzach zdolności odczytywania postaw i zjawisk przedstawionych w filmie, ich analizy oraz interpretacji. Oferta MAF to często propozycje trudno dostępne, a stanowiące kamienie milowe w historii naszej kultury. Każda projekcja poprzedzona jest prelekcją, prowadzoną przez specjalistę.

 

Bytomskie Centrum Kultury

Plac Karin Stanek 1

41 - 902 Bytom

tel.:32/ 389 31 09/10

fax:32/ 387 06 68

www.becek.plWyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------