20
Kwi

Quiz operowy i ... szycie maseczek

Tagi:
Dodano: 2020-04-20 Autor: KN

Rozpoczęcie wydarzenia: 2020-04-20 | Zakończenie wydarzenia: 2020-05-31

Opera Śląska od ponad miesiąca działa w wirtualnej przestrzeni. Po cyklach #balletfit, #lekcjebaletowe - #tanczzopera, #operaslaskapoleca i #lekcjeorkiestrowe, ruszyła z kolejnym edukacyjnym przekazem. To specjalny quiz operowy.


Baletowe pas, spotkanie z solistą, lekcja muzyki i koncerty

Widzowie-internauci, którzy zaglądają na kanały społecznościowe, trzy razy w tygodniu ćwiczą baletowy fitness z solistką baletu Opery Śląskiej. Dwa razy w tygodniu, specjalnie dla najmłodszych przygotowywane są lekcje baletu i  - również dwa razy w tygodniu- można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu znajomości instrumentów, którą dzielą się muzycy orkiestry. Codziennie soliści rekomendują transmisje spektakli operowych z najbardziej znanych scen świata, dzieląc się swoją wiedzą na temat literatury operowej. Tytuły polecają zarówno etatowi soliści Opery Śląskiej, jak i ci, którzy z nią współpracują – wśród nich Małgorzata Walewska czy Andrzej Lampert. Nie brakuje też minikoncertów z udziałem artystów – chóru i orkiestry. Te propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem – w ciągu minionego miesiąca fanpage Opery Śląskiej polubiło około tysiąca nowych osób.


Dzielą się wiedzą i …szyją

Pomysłów na działania jest dużo, a kolejny z nich to test wiedzy o operze. Jak miał na imię smok z opery „Pierścień Nibelunga” Richarda Wagnera? Który instrument należy do grupy perkusyjnych i w jakim spektaklu baletowym spotkamy Kitri? To tylko przykładowe pytania, z   którymi można się zmierzyć  w nowym cyklu. W każdy wtorek i czwartek rano, na Facebooku i Instagramie, prezentowany jest quiz z wiedzy na temat opery, operetki i baletu. Pytania zostały przygotowane przez zespoły artystyczne, nadzorowane przez kierowników. Cel jest edukacyjny, ale forma ma być przyjemna, lekka i nie zabraknie w niej elementów humorystycznych. Stopień trudności oraz zakres pytań jest zróżnicowany.
 

Podczas gdy zespoły artystyczne pracują nad ofertą kulturalną, w pracowni krawieckiej praca wre. Powstaja tam maseczki, które trafią do personelu medycznego z Centrum Zdrowia w Mikołowie. Maseczki zostaną przekazane na ręce dyrektora szpitala i rozdysponowane wśród pracowników. Pierwsze ochronne nakładki uszyte przez  Ewę Kapias są już gotowe i wkrótce trafią do szpitala.

Post z quizem: https://tiny.pl/7qzw3

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

  • Lipiec (0)
  • Sierpień (0)
  • Wrzesień (0)
  • Październik (0)
  • Listopad (0)
  • Grudzień (0)

Kalendarium:

Czerwiec
2020
PnWtŚrCzPtSoNd
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-----