2
Lip

Przyroda Bytomia w obiektywie Henryka Puzia

Tagi:
Dodano: 2019-07-02 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2019-07-02 | Zakończenie wydarzenia: 2019-07-27

Do 27 lipca w Biurze Promocji Bytomia można oglądać wystawę fotografii Henryka Puzia. To jeden z tych fotografów, którzy pomimo braku drogiego sprzętu fotograficznego potrafią oddać piękno natury dzięki znajomości zwyczajów zwierząt, wyczuciu chwili i kadru.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia fauny i flory z przyrodniczo cennych obszarów bytomskiej zieleni: Miechowickiej Ostoi Leśnej, Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Żabie Doły” oraz Parku Miejskiego. Okazuje się, że w centrum wysoko zurbanizowanej aglomeracji można zobaczyć rodzinną sielankę dzikiego ptactwa, widowiskowe gody płazów, intrygującą „twarz” owada czy wygrzewające się w słońcu żółwie.

Henryk Puzio jest fotografem amatorem, który od lat z zamiłowaniem uwiecznia Bytom, zarówno przyrodę, jak i zabytki. Nie używa programów do obróbki zdjęć, wielokrotnie powtarza ujęcia do uzyskania najlepszego efektu. Często można go spotkać z aparatem w ręku o świcie i zmierzchu. Jego talent nie raz został doceniony, m.in. w konkursach „Historia Bytomia fotografią zapisana”, „Architektura sakralna Bytomia”, „Uroki Bytomia poprzemysłowego”, „Tradycja i nowoczesność - 120 lat komunikacji Tramwajowej”.

Wystawę, inspirującą do lokalnych wędrówek, można oglądać do 27 lipca przy Rynku 7.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: