8
Sie

Nowe wystawy w CSW "Kronika"

Tagi:
Dodano: 2018-08-08 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-08-08 | Zakończenie wydarzenia: 2018-09-07

Absurd, stylistyka retro i nocne mary zawitały do CSW „Kronika”. Wystawy „Sny o byciu zjedzonym” oraz „Księżyc jest tylko dla dorosłych” oczarują widzów fantazyjnym ujęciem rzeczywistości i intrygującym podejściem do otaczającego nas świata.  

U początków wystawy „Sny o byciu zjedzonym” leży powstały w 2013 roku kanał na YouTube -   Kraina Grzybów TV. Projekt stał się rozpoznawalny dzięki swojej zagadkowości, odwołaniom do formatów telewizyjnych przełomu lat 80. i 90. oraz ścieżce dźwiękowej.

Wystawa w CSW Kronika jest zestawieniem projektów Wiktora Striboga, w których artysta powraca do eksplorowania absurdu i stylistyki retro. Niedomówienia, neologizmy oraz czarny humor grają tu z estetyką starych ogłoszeń reklamowych i komiksów.  

„Księżyc jest tylko dla dorosłych” to tytuł wystawy, podczas której uczestnicy Świetlicy Sztuki, artyści wizualni i edukatorzy CSW Kronika po raz kolejny wprowadzą widza w świat wyobraźni dziecka.

Narracja o przyjemnym zasypianiu i marzeniach sennych składa się z symbolicznych instalacji, które prowadzą widza do bajecznego świata „po drugiej stronie” lustra. Czy „księżyc jest tylko dla dorosłych”, a „gwiazdki nie są do zabawy”? Do znalezienia odpowiedzi na te i inne pytania młodzi i dorośli twórcy zachęcają od 28 lipca do 7 września.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: