15
Cze

Kryminał w Operze Śląskiej

Tagi:
Dodano: 2018-05-21 Autor: vv

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-06-15 | Zakończenie wydarzenia: 2018-06-17

Kto zabił Rzekomą ogrodniczkę? Ta historia zaczyna się od przestępstwa - szlachcianka, Marquise Violante Onesti zostaje zaatakowana i pozostawiona na śmierć…. Rozwiązanie zagadki niedoszłego morderstwa stanowi podstawę nowej produkcji Opery Śląskiej – opery Wolfganga Amadeusza Mozarta „Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera”, która będzie miała swoją premierę 16 czerwca 2018 roku i zakończy 73. sezon artystyczny w Operze Śląskiej.

Reżyserem spektaklu jest André Heller-Lopes - wielokrotnie nagradzany brazylijski twórca, jeden z najaktywniejszych reżyserów operowych w Ameryce Łacińskiej. Kierownictwo muzyczne objął Bassem Akiki - jeden z najzdolniejszych młodych dyrygentów, współpracujący z wiodącymi teatrami operowymi w Europie, Dyrektor Artystyczny Opery Śląskiej. Wśród realizatorów są także: Renato Theobaldo – scenografia, Dagmara Walkowicz-Goleśny – kostiumy i Dariusz Albrycht – światła.

 

„Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera” powstaje w koprodukcji z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pozostałe spektakle: 15 czerwca (pokaz przedpremierowy) i 17 czerwca w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz 19 czerwca na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach.

 

 

 

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------