26
Maj

Niebo nad Islandią - spotkanie z podróżnikiem

Tagi:
Dodano: 2018-05-21 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-05-26 | Zakończenie wydarzenia: 2018-05-26

W ramach cyklu „Sobota z pasją” 26 maja o 11.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 odbędzie się spotkanie o Islandii z bytomską pisarką Urszulą Jaksik.

Ziemia Lodu i Ognia to jeden z najciekawszych krajobrazowo regionów świata.Lodowce, wodospady, aktywne wulkany, gejzery, no i oczywiście niebo z pulsującymi, kolorowymi zorzami tworzą wyjątkowy klimat. Oczarował on Urszulę Jaksik, która uczyniła ją miejscem swoich powieści: „Islandia jest wyspą magiczną. To opinia wszystkich, którzy mieli okazję trochę tam pomieszkać. Jest idealnym miejscem, aby schować się przed pośpiechem i stresem, przed wyścigiem szczurów, chaosem i agresją życia w mieście. Cudownie się tam poczują ludzie, którzy szukają wyciszenia i harmonii, kontaktu z dziką, nieujarzmioną przyrodą, bo to ona narzuca rytm i sposób życia na wyspie”.

Autorkę urzekły zarówno cuda islandzkiej natury, jak i mieszkańcy tego kraju, potomkowie Wikingów, o silnych charakterach, którzy potrafią cieszyć się życiem, sławią honor, odwagę i szczodrość. Podczas spotkania Urszula Jaksik nie tylko w sposób przemawiający do wyobraźni opowie o tym czarującym miejscu, kulturze czy bogatej mitologii, ale i zaprezentuje materiał filmowy i fotograficzny.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: