18
Maj

Czy warto wciąż szukać Bursztynowej Komnaty? - prelekcja Tomasza Saneckiego w MBP

Tagi:
Dodano: 2018-05-07 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-05-18 | Zakończenie wydarzenia: 2018-05-18

Zamek Książ pod Wałbrzychem, Mamerki na Mazurach, Weimar w Turyngii, a może Królewiec? Gdzie może znajdować się legendarny skarb II wojny światowej – Bursztynowa Komnata, która zaginęła w 1945 roku. A może nigdy jej już nie odnajdziemy, a ósmy cud świata, jak nazywano bursztynowe dzieło, został zniszczony w trakcie działań wojennych w Prusach Wschodnich?

Podczas wykładu bytomski historyk Tomasz Sanecki opowie nie tylko jak i gdzie powstało bursztynowe dzieło, ale również dlaczego znalazło się w carskiej Rosji oraz co stało się z komnatą, po której ślad zaginął w styczniu 1945 roku.

Podczas spotkania poznamy najważniejsze miejsca, w których być może ukryta została Bursztynowa Komnata, ale również sylwetki ludzi związanych z tajemniczym skarbem - dr Alfreda Rohde, Ericha Kocha czy legendarnego poszukiwacza tego skarbu Georga Steina. Podczas wykłądu Tomasz Sanecki zaprezentuje także opinie i teorie polskich historyków i poszukiwaczy skarbów związane z legendarnym skarbem II wojny światowej oraz pokaże zdjęcia miejsc, w których według różnych teorii miała zostać ukryta Bursztynowa Komnata.

 

18 maja, godzina 17.00

Sala wykładowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu

Plac Jana III Sobieskiego 3

Wstęp wolny.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------