19
Maj

Power of Diversity - the Crossing Lines Project w ramach projektu „Bytom w Teatrze, Teatr w Bytomiu” -

Tagi:
Dodano: 2018-04-27 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-05-19 | Zakończenie wydarzenia: 2018-05-19

Power of Diversity -  the Crossing Lines Project to międzynarodowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej łączący hip hop, rap oraz sztukę realizacji teatralnych widowisk plenerowych. W projekcie bierze udział 10 instytucji i festiwali teatralnych z siedmiu krajów: Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Danii.  

Pierwszy etap realizowanego również w Bytomiu projektu stanowiły warsztaty teatralne organizowane przez każdą z instytucji partnerskich w swoim mieście. Warsztaty w Bytomiu odbywały się w kwietniu i maju 2016 r. Prowadzili je artyści i instruktorzy z Niemiec: Sigrun Fritsch, Luka Fritsch (Teatr PAN.OPTIKUM) i Robin Haefs (członek zespołu Rapucation), Nina Feyzi Shandi, Gitanjali Schmelcher. Program warsztatów obejmował rap, hip hop, pracę z tekstem, taniec oraz zajęcia aktorskie. Prezentacja stanowiąca rezultat spotkań została zaprezentowana podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA 2016 roku. 

Trzy, wybrane przez prowadzących, osoby z grupy warsztatowej z Polski zostały zaproszone do współtworzenia wielkiego międzynarodowego widowiska plenerowego, którego produkcja odbywała się we Freiburgu w siedzibie teatru PAN.OPTIKUM, lidera projektu. Tam też została zrealizowana premiera tego plenerowego widowiska obejmującego ogromną scenografię i kilkudziesięciu uczestników ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie.

Te młode osoby z Bytomia to: Anna Orkisz, Bartek Gawęcki i Karolina Grzegorzewicz.

 

Europejskie tourne tego plenerowego widowiska obejmuje wszystkie kraje biorące udział w projekcie. W Bytomiu zostanie zaprezentowane 19 maja na rynku. Będą w nim brać udział nie tylko uczestnicy projektu ze wszystkich krajów partnerskich (42 wykonawców), ale także osoby uczestniczące w warsztatach w roku 2016, czyli blisko 30 młodych adeptów sztuki z Bytomia. 


19 maja 2018, sobota, godz. 21:30

Miejsce: Rynek 

Wstęp wolny.

 

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------