29
Kwi

Poznaj miasto, czyli „Rajza po Bytomiu”

Tagi:
Dodano: 2018-04-24 Autor: vv

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-04-29 | Zakończenie wydarzenia: 2018-04-29

Bytom fascynuje – nie tylko historyków, ale też mieszkańców. Już 29 kwietnia rusza pierwsza rajza „Śladami nadburmistrza Georga Brüninga”. Zapraszamy do udziału w spacerze i wykładzie, które poprowadzą znawcy i miłośnicy miasta.

Każde ze spotkań rozpocznie się i zakończy w Agorze Bytom. Na początek uczestnicy wezmą udział w krótkim wykładzie, przybliżającym temat spaceru. Pierwszy z nich – „Brüning: budowniczy Bytomia” - odbędzie się w niedzielę (29 kwietnia) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej galerii (poziom +3). Poprowadzi go prof. Piotr Obrączka. Później uczestnicy wyruszą na spacer śladami nadburmistrza, który swoją funkcję pełnił przez rekordowy okres 36 lat. Co w tym czasie zrobił dla Bytomia? Bardzo wiele! Z wielu jego rozwiązań miasto korzysta do dziś. W trakcie pierwszej rajzy planowane jest m.in. zwiedzanie sądu, poczty, willi Brüninga, szpitala oraz cmentarza Mater Dolorosa. Powrót do galerii, gdzie przy kawie (w cenie biletu)będzie można kontynuować rozmowy o historii miasta, przewidziano na godz. 18.00.

Rajza po Bytomiu „Śladami nadburmistrza Georga Brüninga” zainauguruje cykl spotkań, którego organizatorem jest Szlak Magnatów Przemysłowych. Trwa sprzedaż biletów na pierwsze wydarzenie. Wejściówkę w cenie 10 zł można kupić w Café Silesia w Agorze Bytom.

 

„Rajza po Bytomiu”: „Śladami nadburmistrza Georga Brüninga”

29 kwietnia, godz. 16.00

Agora Bytom, Sala Kameralna, poziom +3

Wstęp: 10 zł

Bilety do nabycia w Café Silesia w Agorze Bytom (poziom +2)

 

Organizator: Szlak Magnatów Przemysłowych

Partnerzy: Agora Bytom, Gryfny Kafyj Café Silesia

Patronat: Halina Bieda – radna Sejmiku Województwa Śląskiego

 

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: