11
Maj

BCKino w Podróży: „W międzyczasie”

Tagi:
Dodano: 2018-04-24 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-05-11 | Zakończenie wydarzenia: 2018-05-11

Podczas majowej odsłony cyklu „BCKino w podróży” zobaczymy film dokumentalny poświęcony drodze do Santiago de Compostela oraz spotkamy się z reżyserem, operatorem filmowym i podróżnikiem Pawłem Brzenczkiem.

Film „W międzyczasie” opowiada o starym, europejskim szlaku prowadzącym do Santiago de Compostela. Corocznie drogami camino (bo tak popularnie nazywa się szlak) wędruje blisko 300 tysięcy piechurów. Twórcy filmu, Paweł Brzenczek i  Agnieszka Błaszczyk, postanowili przejść blisko 600 km portugalską odnogą szlaku i znaleźć odpowiedź na pytanie: co tak naprawdę pcha ludzi w tak długą i męczącą drogę? 

„W międzyczasie” to film zgłębiający uniwersalne wartości drogi oraz procesu, jaki zachodzi w człowieku, który wbrew swym słabościom wciąż prze do przodu. 

Popularność camino w ostatnich latach gwałtownie wzrosła. Camino staje się popularne również w Polsce. Tylko w 2016 roku szlak pokonało blisko 4000 Polaków, z czego 55,62% stanowiły kobiety. 74% wędrowców to osoby powyżej 30 roku życia. Przeważająca większość pielgrzymów to osoby z wyższym wykształceniem (oficjalne dane Biura Pielgrzyma z Santiago de Compostela).

Gościem spotkania będzie Magdalena Goik, Prezes Fundacji Historii Kobiet im. Marii Renardowe, która przeszła szlak do Santiago de Compostela.

 

11 maja 2018, piątek, godz. 18.30

Ważna uwaga. Ponieważ BeCeK jest w remoncie, na spotkanie zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA (Rynek 26, Bytom).

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: