17
Kwi

Śląsk w obiektywie. Wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Tagi:
Dodano: 2018-04-12 Autor: vv

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-04-17 |

Kopalniane szyby na horyzoncie, zabytkowe hale w kolorze ciemnej cegły, familoki – regionalny pejzaż jest wyjątkowy i wciąż się zmienia. Tematem zainteresowały się dwie bytomskie fotografki. 

Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg swoją przygodę z aparatem zaczęły dość nietypowo, bo od fotografowania książek. Tę sztukę doprowadziły do perfekcji, ukazując książki to w tak niebanalny sposób, że ma się ochotę sięgnąć po ich lekturę. Mają na koncie dwie wystawy zdjęć studyjnych i plenerowych z książką w roli głównej, zachęcających do czytelnictwa: „Mole książkowe fotografują” i „Literatura w obiektywie”.

Ostatnio jednak w kadrach aparatów tych dwóch pasjonatek coraz częściej pojawiał się miejski pejzaż. "Dwie frele ze Śląska" - jak o sobie mówią - postanowiły pokazać różne oblicza lokalnego kolorytu: Z sentymentu do regionu i realizując swoje fotograficzne hobby, wpadłyśmy na pomysł fotografowania małych i dużych śląskich przestrzeni i utworzenia na Instagramie strony „Śląskie klimaty” [https://www.instagram.com/slaskie_klimaty/]. Stąd był już tylko krok do spełnienia marzeń o własnej wystawie fotografii, które pokazują Śląsk w całej jego złożoności: industrialny i nowoczesny, piękny i surowy, barwny i w kolorze węgla.

Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg fotografią zajmują się amatorsko, z oddaniem jednak pielęgnują swoją pasję i rozwijają umiejętności. Na co dzień pracują w bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego. Są autorkami ekspozycji w ramach Bytomskich Festiwali Nauki i Sztuki: Światło i światłość, Quo vadis liczbo Pi, Z książką mi do twarzy. Były gośćmi spotkania „Sobota z pasją” w Biurze Promocji Bytomia.


Otwarcie wystawy odbędzie się 17 kwietnia o g.16.00 w Biurze Promocji Bytomia.

Wstęp wolny.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: