27
Mar

Wielkanoc w obiektywie Jacka Laskowskiego

Tagi:
Dodano: 2018-03-26 Autor: vv

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-03-27 | Zakończenie wydarzenia: 2018-04-14

Barwne stroje rozbarskie, tradycyjne „święconki”, bogactwo kolorów i wzorów – wielkosobotnia ceremonia święcenia pokarmów w kościele św. Jacka to wyjątkowe wydarzenie. Jej magię uchwycił na swoich fotografiach Jacek Laskowski. Otwarcie wystawy odbędzie się 27 marca (wtorek) o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia.

Ideę święcenia w ludowych strojach z sukcesem popularyzuje Piotr Mankiewicz, założyciel Muzeum Chleba w Radzionkowie, oraz proboszcz parafii św. Jacka ks. Tadeusz Paluch.

Właśnie w ten klimat wszedł Jacek Laskowski, który przedstawia na swoich fotografiach  świat pełen tradycji i wiary... daje nam to „coś” w sposób wysublimowany, delikatny i ciekawy – mówi Grażyna Kasprowicz, prezes Spółdzielni Plastyka, współorganizatora wystawy. To dzięki jego zdjęciom osoby i ich nastroje nie przemijają. Są z nami i zachęcają do uczestnictwa w tym wielkim dniu.


Jacek Laskowski - urodził się w 1959 r. w Bytomiu. W 1990 r ukończył katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. J. Wuttke. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem sztalugowym i fotografiką.

 

Wystawa potra do 14 kwietnia.

Biuro Promocji Bytomia, Rynek 7

Wstęp wolny.

 

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------