2
Mar

Oscarowy Weekend w BeCeKu

Tagi:
Dodano: 2018-02-21 Autor: VV

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-03-02 | Zakończenie wydarzenia: 2018-03-04

Tuż przed oskarową nocą Becek zaprasza na weekend z filmami nominowanymi do tegorocznych Oskarów. Zwycięzców 90. gali rozdania Oscarów poznamy 4 marca.

 

"Kształt wody"

2 marca 2018, piątek, godz. 18.00

Amerykański film fantasy w reżyserii Guillermo del Toro. Premiera filmu odbyła się 31 sierpnia 2017 roku podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie zdobył Złotego Lwa w kategorii Najlepszy film.

Elisa Esposito pracuje jako woźna w tajnym rządowym laboratorium. Jej życie ulega nagłej zmianie, gdy odkrywa pilnie strzeżony sekret.

"Kształt wody", reżyseria: Guillermo del Toro
scenariusz: Guillermo del ToroVanessa Taylor
gatunek: Fantasy

 

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" 

3 marca 2018, sobota, godz. 18.00

Film opowiada historię Mildred Hayes, kobiety mieszkającej w tytułowym miasteczku. Gdy policja od kilku miesięcy nie może rozwiązać zagadki morderstwa jej córki, Mildred postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wynajmuje trzy billboardy reklamowe na drodze do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz dla szefa policji. Kiedy w sprawę angażuje się w młody, skłonny do agresji zastępca szeryfa, doprowadza to do otwartej wojny pomiędzy kobietą a organami ścigania.

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", reżyseria: Martin McDonagh
scenariusz: Martin McDonagh
gatunek: Dramat/Komedia/Kryminał

 

"Dunkierka" 

4 marca 2018, niedziela, godz. 18.00 

Christopher Nolan opowiada historię Operacji Dynamo, czyli wielkiej ewakuacji brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich z Dunkierki. Miało to miejsce na przełomie maja i czerwca 1940 roku. Wojska były otoczone przez niemieckie oddziały.

 Film przedstawia historię z trzech przeplatających się perspektyw – lądu, morza i powietrza. Każda z nich prezentuje wydarzenia rozgrywające się w innych ramach czasowych, pierwsza przedstawia trwającą tydzień historię uciekającej przed niemieckimi wojskami piechoty; druga ukazuje wydarzenia rozgrywające się w ciągu jednego dnia na cywilnym statku, który wyruszył na pomoc żołnierzom; a ostatnia, opowiada – trwającą jedynie godzinę – historię pilotów myśliwców Spitfire, którzy ubezpieczają uciekających z Dunkierki żołnierzy.

"Dunkierka", reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
gatunek: DramatWojenny

 

2,3,4 marca, niedziela, godz. 18.00 

BCK, Plac Karin Stanek 1

Bilet: 14 złotych

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------