25
Lut

Bytom w Teatrze, Teatr w Bytomiu - Stany skupienia

Tagi:
Dodano: 2018-02-14 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-02-25 | Zakończenie wydarzenia: 2018-02-25

„Bytom w Teatrze, Teatr w Bytomiu” to cykl spotkań teatralnych w BeCeKu.

Skąd taka idea?

Po pierwsze, teatr miał zawsze silną pozycję w BeCeKu. Od wielu lat, w różnych konfiguracjach i projektach BeCeK prezentował teatr w każdej niemal postaci, formie, języku i przestrzeni, często wychodząc poza utarte szlaki, ukazując to, co nowe, ciekawe i intrygujące. BeCeK  prezentował śląskiej publiczności najciekawsze przedstawienia teatralne zrealizowane w ciągu ostatnich kilku sezonów. I właśnie z myślą o tej publiczności BeCeK wciąż chce realizować misję prezentacji sztuki teatralnej przez duże „T”. 

Po drugie, z Bytomia wywodzi się cała plejada artystów i twórców teatralnych. Tutaj się rodzili, uczyli, mieszkali i w pewnym momencie swojego życia połykali bakcyla teatru, który później decydował o ich życiu i karierze.

A tak się składa, że w Bytomiu mieści się Akademia Sztuk Teatralnych. Dokładniej rzecz ujmując jest to Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Czyli tym razem skupimy się na młodych adeptach „sztuki teatralnej bez słów”, którzy właśnie w Bytomiu zdobywają szlify i rozwijają swoją pasję sceniczną. 

Jeszcze do niedawna nie śniło się  teatrologom, czy też reżyserom teatralnym, że teatr może istnieć bez słów. Okazuje się jednak, że tekst nie musi pełnić w sztuce nadmiernej roli. Więcej nawet, w ogóle nie musi istnieć. Na mocy zyskuje właśnie taniec. W końcu taniec to jedna z pierwszych znanych form ludzkiej ekspresji. I stąd taka produkcja w ramach cyklu Bytom w Teatrze / Teatr w Bytomiu. 


Spektakl dyplomowy studentów IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

 Tancerzy stany skupienia:

● stały - ciało posiada określony, charakteryzujący się sprężystością i formą kształt;

● ciekły -  ciało w normalnych warunkach grawitacji  przenika przez pory i szczeliny napotkanych materii;

● gazowy - ciało rozprzestrzenia się bez ograniczeń i łatwo miesza z innymi lotnymi związkami.

 Choreografia: Jacek Przybyłowicz

                                                                                                                                                                   /za: BCK/

25 lutego 2018, godz. 17:00 oraz 19:00

BCK, Plac Karin Stanek 1

Cena: 9 złotych


Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------