17
Lut

Paweł Sakowicz „TOTAL”, Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” w Teatrze Rozbark

Tagi:
Dodano: 2018-02-13 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-02-17 | Zakończenie wydarzenia: 2018-02-17

Dwa uznane spektakle dwóch różnych twórców młodego pokolenia. „TOTAL” i „Smierć. Ćwiczenia i wariacje” zostały zgłoszone do Sieci przez Instytut Muzyki i Tańca spośród spektakli Polskiej Platformy Tańca 2017.

„Śmierć. Ćwiczenia i wariacje”. Śmierć jest doświadczeniem, które nie może być opowiedziane. Renata Piotrowska-Auffret usiłuje zainscenizować spotkanie ze śmiercią, gromadzi różne scenariusze, składające się na performatywny dyptyk, podróżuje przez wieki (nie)doświadczania śmierci i korzysta z ich artystycznych, kulturowych i społecznych reprezentacji. Kreuje wielokrotne spotkanie ze śmiercią, wciągając ją w choreografię jak nieuchwytną partnerkę.

„TOTAL”. Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej może opierać się na doświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągnięcie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

 

17 lutego (sobota), godz. 19.00

UWAGA! Spektakl dla widzów 16+, w spektaklu pojawia się nagość

Teatr Rozbark, ul. Kilara 29

Bilety w cenie: 10 zł ulgowy, 20 zł normalny.

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: