27
Lut

Spotkanie z bohaterką książki Edyty Włoszek „Ambasadorowa”

Tagi:
Dodano: 2018-01-31 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-02-27 | Zakończenie wydarzenia: 2018-02-27

Książka opisuje losy kobiety, Ewy Winiarskiej, która doświadczyła przemocy ze strony swojego męża – Pana Ambasadora.  Na jego nieszczęście pani ambasadorowa bardzo kocha swoje dzieci i dla nich postanawia walczyć.

Jak czytamy na stronie Wydawnictwa Dlaczemu: „Historia Ewy Winiarskiej nie jest historią Ewy Winiarskiej, ale wydarzyła się naprawdę. Imiona i nazwiska zostały celowo zmienione”.

„Ambasadorowa to dosadny, nieprzekoloryzowany, a przez to wybitnie realistyczny obraz antyrodziny, antymiłości i jednocześnie antykobiety – zaniedbanej, samotnej
i martwej jeszcze za życia. Nie ma on na celu wzbudzać przesadnej litości. Istotą tej powieści jest bowiem poruszenie wszystkich zdesperowanych kobiet do podjęcia walki o lepsze jutro – ukazanie im, że nigdy nie są same, choćby nie wiem jak samotne się czuły. Ambasadorowa niesie za sobą misję, donośne i zdecydowane wezwanie do przebudzenia dla wszystkich żon i matek, które utraciły już ostatni dogmat życia – nadzieję. Losy głównej bohaterki uczą, że cały świat leży w ich rękach i cała niezbędna do walki moc jest utkwiona głęboko w ich sercach”.

Siła jest Kobietą.
Kobietą jest Siła.

Zapraszamy w imieniu Beaty Gołaszewskiej (bohaterki książki) i Agnieszki Domerackiej, która poprowadzi dla państwa to spotkanie.

 

27 lutego 2018 r. o godzinie 18.00

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu,
ul. Powstańców Warszawskich 12

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------