26
Sty

Rekonstrukcja walk o Miechowice

Tagi:
Dodano: 2018-01-23 Autor: TS

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-01-26 | Zakończenie wydarzenia: 2018-01-27

17 grup rekonstrukcyjnych z Polski, Czech i Słowacji, ponad 120 osób, które wcielą się w rolę żołnierzy i mieszkańców Miechowic odtwarzając wydarzenia z 1945 roku, a także pokazy eksponatów oraz prelekcja na temat wkroczenia Sowietów do Miechowic. Tak zapowiada się 27 stycznia II edycja Rekonstrukcji Walk o Miechowice z 1945 roku.
 
Rekonstrukcja walk o Miechowice z 1945 roku będzie trwała około godziny i rozpocznie się o 14.00.  Z kolei od 11.00 do 13.00 oraz po zakończeniu rekonstrukcji organizatorzy zapraszają do zwiedzania wystaw przygotowanych w klasach budynku szkoły. Będzie można zobaczyć wystawę poświęconą śląskiemu wrześniowi w 1939 roku, stare komputery PC, wystawę upamiętniającą 100-lecie kościoła pw. Bożego Ciała w Miechowicach oraz sprzęt policyjny, który przygotują policjanci z Komisariatu I oraz Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W dniu rekonstrukcji będzie można zwiedzać również podziemny przeciwlotniczy schron oraz zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie poszczególnych grup rekonstrukcyjnych.

Zapraszamy 27 stycznia do Bytomia - Miechowic przy ul. Kasztanowej – teren boiska szkolnego byłego Gimnazjum nr 13. Wstęp wolny.

Uwaga! W rekonstrukcji zastosowana zostanie pirotechnika, dlatego z uwagi na bezpieczeństwo nikt poza rekonstruktorami nie będzie mógł wejść na pole rekonstrukcji.

Dzień wcześniej, 26 stycznia w budynku „Ciszy Syjonu” /Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Matki Ewy 1/, gdzie o 17.00 odbędzie się odczyt na temat działań wojennych prowadzonych na terenie Miechowic w świetle dokumentów odnalezionych w archiwach Federacji Rosyjskiej. Odczyt poprowadzi prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” Dariusz Pietrucha. Wstęp wolny.

                                                                                                                                                                                        TS

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------