29
Sty

Feriada z BeCeKiem

Tagi:
Dodano: 2018-01-09 Autor: vv

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-01-29 | Zakończenie wydarzenia: 2018-02-09

Mamy już plany na ferie. A Ty?

Program Feriady Artystycznej będzie wyjątkowo zróżnicowany, by nie powiedzieć, że nowatorski.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na:

- Warsztaty konstruowania robotów w ramach Laboratorium kreatywności. W trakcie tych zajęć roboty ożyją w rękach najmłodszych. Dzieci zajmą  się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO®.

- Warsztaty chemiczne w ramach Fabryki Wiedzy. Najmłodsi zanurzą się w świecie eksperymentów, doświadczeń i wyobraźni. To świetna zabawa dająca możliwość poznania podstawowych pojęć z zakresu fizyki i chemii. Samodzielne wykonywanie bezpiecznych i nieskomplikowanych eksperymentów sprawi, że dzieci przenikną do świata wiedzy, pełnego niecodziennych zjawisk i tajemnic, wymagających odkrycia.

- Warsztaty filmowe, czyli Robimy film. Będzie to niepowtarzalna okazja do tego, by poznać kulisy technicznego i artystycznego kreowania filmowej rzeczywistości. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami realizacji filmu z własnym udziałem, którego uroczysta premiera odbędzie się 3 lutego o godz. 12.00.

- Warsztaty tworzenia kukiełek i pacynek w ramach Pracowni kukiełek. Łyżki, widelce, chochle, patyczki czy kredki, podczas warsztatów staną się pretekstem do wykreowania i stworzenia własnych kukiełek i pacynek. Na zajęciach udowodnimy, że  z prostych przedmiotów można stworzyć atrakcyjne i niebanalne zabawki, bez wydawania pieniędzy. Dzieci będą własnoręcznie konstruowały i ozdabiały kukiełki, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi.

- Warsztaty teatralne, czyli Zimowa rozgrzewka teatralna. Warsztaty oparte na prostych zadaniach wyzwalających pozytywną, twórczą energię. Dzieci przez ruch i zabawę zaznajomią się z podstawami sztuki aktorskiej i tanecznej. Pobudzą swoją wyobraźnię, wrażliwość i ekspresję sceniczną. Będą pracować nad świadomością ciała, głosu i postawy scenicznej.

 

Nie zabraknie również propozycji kinowych dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

 

XVIII Zimowa Feriada Artystyczna

29 stycznia – 9 lutego  2018

 

Zapisy na warsztaty w kasie BCK w godz. 9.00-19.00, tel. 32 389 31 09 w. 101.

Liczba miejsc ograniczona.

Cena biletu obejmuje wszystkie spotkania w ramach wybranego bloku warsztatowego. UWAGA: warsztaty „Fabryka Wiedzy”, „Laboratorium kreatywności” i „Pracownia kukiełek” przeznaczone są dla różnych grup wiekowych.

 

1.   „Fabryka Wiedzy” – warsztaty chemiczne

Data: 29 stycznia – 1 lutego (5-7 lat), 5 – 8 lutego (8-12 lat)

Godzina: 9.30-12.00

Wiek uczestników: 5-7 lat i 8-12 lat

Cena biletu: 45 zł

Miejsce: Akwarium

Opis: Fabryka Wiedzy to świat eksperymentów, doświadczeń i wyobraźni. To świetna zabawa dająca możliwość poznania podstawowych pojęć z zakresu fizyki i chemii oraz zasad przestrzegania BHP. Samodzielne wykonywanie bezpiecznych i nieskomplikowanych eksperymentów sprawi, że dzieci przenikną do świata wiedzy, pełnego niecodziennych zjawisk i tajemnic, wymagających odkrycia. Czy któryś z uczestników zdobędzie  w przyszłości Nobla? Liczymy na to!

Prowadzenie: Łukasz Adam – chemik z wykształcenia i zamiłowania, ciekawy świata i niecodziennych rozwiązań. Poszukuje i odkrywa, uwielbia mówić, być w ciągłym kontakcie z ludźmi, bo dla niego to największa skarbnica wiedzy.

 

2.   „Laboratorium kreatywności” – warsztaty konstruowania robotów

Data: 29 stycznia – 2 lutego (8-14 lat), 5 – 9 lutego (5-7 lat)

Godzina i wiek uczestników: 9.30-12.00 (8-14 lat), 10.00-12.00 (5-7 lat)

Cena biletu: 50 zł

Miejsce: Sala Baletowa

Opis: Zajęcia w trakcie, których roboty ożywają w rękach najmłodszych…  Dzieci zajmą  się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Przez zabawę kształtujemy kompetencje i predyspozycje techniczne z pogranicza automatyki i informatyki. Rozwijamy logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i koncentrację.

Prowadzenie: Centrum Społecznego Rozwoju, które specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki skierowanymi do najmłodszych i nie tylko... Edukacja poprzez zabawę i kształtowanie predyspozycji technicznych u najmłodszych poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań głównie w oparciu o innowacyjne narzędzia edukacji pozaformalnej.  Centrum Społecznego Rozwoju działa pod marką ROBOKIDS na rynku od 2012 roku. 

 

3.   „Robimy film” – warsztaty filmowe

Data: 30 stycznia – 2 lutego, (3 lutego, godz. 12.00 premiera filmu)

Godzina: 9.00-12.00

Wiek uczestników: 9-14 lat

Cena biletu: 40 zł

Miejsce: Sala 203

Opis: Warsztaty filmowe to niepowtarzalna okazja do tego, by poznać kulisy technicznego i artystycznego kreowania filmowej rzeczywistości. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami realizacji filmu z własnym udziałem, którego uroczysta premiera odbędzie się 3 lutego o godz. 12.00

Prowadzenie: Marcin Skorek – doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, specjalizuje się w zagadnieniach audiowizualnej komunikacji kulturowej, manipulacji i perswazji w mediach. Wiedzę kulturoznawczą wykorzystuje do badań nad potrzebami edukacyjnymi nauczycieli i uczniów. Obszar zainteresowań dopełnia tematyka pracy magisterskiej i rozprawy doktorskiej obejmująca zagadnienia tożsamości kulturowej badanej poprzez teksty kultury: komiks i film animowany. Jego pierwszy zawód – aktora – pomaga w prowadzeniu interaktywnych zajęć z dziećmi. Szczególnie lubi tworzyć z dziećmi i młodzieżą filmy animowane i aktorskie.

 

4.     „Pracownia kukiełek” – warsztaty tworzenia kukiełek i pacynek

Data: 30 stycznia - 2 lutego (6-8 lat), 6-9 lutego (9-12 lat)

Godzina: 10.00-12.00

Wiek uczestników: 6-8 lat i 9-12 lat

Cena biletu: 35 zł

Miejsce: Harcówka

Opis: Łyżki, widelce, chochle, patyczki czy kredki, podczas warsztatów staną się pretekstem do wykreowania i stworzenia własnych kukiełek i pacynek. Na zajęciach udowodnimy, że  z prostych przedmiotów można stworzyć atrakcyjne i niebanalne zabawki, bez wydawania pieniędzy. Dzieci będą własnoręcznie konstruowały i ozdabiały kukiełki, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi.

Prowadzenie: Anna Kałuszka – Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Prowadzi pracownie, która powstała z pragnienia urzeczywistnienia jej wyobraźni. To właśnie w pracowni działa wielowymiarowo: od lepienia w glinie, przez budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen, aż po dziecięcy świat Pociecha Pociechy. Szeroko pojęty design jest jej pasją i tą pasją dzieli się na co dzień prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

5.     „Zimowa rozgrzewka teatralna” – warsztaty teatralne

Data: 6-9 lutego

Godzina: 10.00-12.00

Wiek uczestników: 6-10 lat

Cena biletu: 35 zł

Miejsce: sala To Tu

Opis: Warsztaty oparte na prostych zadaniach wyzwalających pozytywną, twórczą energię. Dzieci przez ruch i zabawę zaznajomią się z podstawami sztuki aktorskiej i tanecznej. Pobudzą swoją wyobraźnię, wrażliwość i ekspresję sceniczną. Będą pracować nad świadomością ciała, głosu i postawy scenicznej.

Prowadzenie: Aleksandra Fielek – aktorka po egzaminie eksternistycznym ZASP dla aktorów dramatu, absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego oraz Studia Teatru Fizycznego. Studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim. Występuje w Teatrze Śląskim, Teatrze Gry i Ludzie oraz Teatrze Bez Sceny.

 

 

Projekcje filmowe:

1. 30.01.2018 - "Miś Bamse i córka wiedźmy" - animowany Szwecja, 2016, czas trwania: 65 minut.

2. 01.02.2018 - "Biegnij Amelio!" - familijny Niemcy/Włochy, 2017, czas trwania: 97 minut.

3. 06.02.2018 - "Kumple z dżungli" - animowany Francja, 2017, czas trwania: 97 minut.

4. 08.02.2018 - "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" - familijny Francja, 2017, czas trwania: 137 minut.

 

Miejsce: sala To Tu

Godzina: 12.15

Cena biletu: 5 zł

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: