26
Sty

15 zeta dla kabareta - Paulina Potocka oraz Mieszko Minkiewicz

Tagi:
Dodano: 2018-01-04 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2018-01-26 | Zakończenie wydarzenia: 2018-01-26

W pierwszym miesiącu 2018 czeka nas najazd białostocczan - Pauliny Potockiej i Mieszko Minkiewicza. Do niedawno Białystok kojarzył się tylko z dico polo i rasizmem. Oni sprawiają, że Białystok pojawia się podczas rozmów o karetach i komikach.


Paulina Potocka to stand-uperka eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament".

Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została po raz drugi "Królową Łgarzy" w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce, w kwietniu wzięła udział w Finale Przeglądu Kabaretowego PAKA w Krakowie. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty, II miejsce na Festiwalu One Man Show "Ludzik" 2017. Występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska.

Mieszko Minkiewicz - stand-uper, kabareciarz, improwizator, grubas. Dla stałych bywalców „15 zeta dla kabareta” znany jako członek kabaretu Inaczej.

Białostocki animator kultury komediowej. Zdobywca wielu nagród na festiwalach komediowych w całej Polsce. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Mieszko szwęda się koło sceny już od 10 lat. Bardzo śmieszny. Podobno przy jego porodzie trzy osoby zmarły ze śmiechu. Lubi piwo. Od zawsze. Jak dorośnie, chce być piwem. A rośnie cały czas.

 

26 stycznia 2018, piątek, godz. 19:00,

BCK, Plac Karin Stanek 1

Bilet: 15 złotych

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: