3
Paź

„Droga do lasu”. Wystawa w Galerii Na Poziomie

Tagi:
Dodano: 2017-10-03 Autor: xx

Rozpoczęcie wydarzenia: 2017-10-03 | Zakończenie wydarzenia: 2017-10-30

Krzysztof Kępa swoją pasję do robienia zdjęć łączy z miłością do przyrody. Wykonuje zachwycające fotografie drzew w bajecznym otoczeniu, opowiadając o przyjaźni przyrody i człowieka. Jego prace będzie można zobaczyć w październiku w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Zdjęcia Krzysztofa Kępy charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą. Autor przed każdą sesją stawia sobie za cel uchwycenie piękna natury, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec. Jego ulubionym tematem są drzewa, ponieważ – jak żartuje – w przeciwieństwie do ludzi są cierpliwe – „nie uciekają” i „nie narzekają”.

Pierwszy aparat dostałem od taty, kiedy miałem 12 lat. Chowałem go do plecaka, wsiadałem na rower, jechałem 50100 kilometrów i robiłem zdjęcia domom, ulicom, naturze. Później siedziałem w piwnicy i wywoływałem czarno-białe fotografie. Z czasem odkryłem, że drzewa lubię najbardziej. Cenię je za spokój, za to, że nigdy nie wyglądają tak samo. Zdarza się, że w środku nocy wybieram się na Babią Górę, tylko po to by uchwycić drzewa o wschodzie słońca. To moment, który lubię najbardziej – mówi Krzysztof Kępa.

Krzysztof Kępa jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – największej i najstarszej tego typu organizacji w Polsce. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, na przykład w ogólnoświatowym konkursie Opera Software czy konkursie Ukryte Piękno (Ruda Śląska, 2006 rok). Prace Krzysztofa Kępy można było oglądać między innymi  w Muzeum Śląskim.

 

3–30 października 2017 r.

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium:

Wrzesień
2018
PnWtŚrCzPtSoNd
-----
1
2
3
-------