15
Mar

Otwarcie III części stałej wystawy Przyroda Górnego Śląska: Pola i łąki

Tagi:
Dodano: 2017-03-13 Autor: wa

Rozpoczęcie wydarzenia: 2017-03-15 |

Pola i łąki to trzecia część stałej wystawy przyrodniczej prezentowanej w Muzeum Górnośląskim, na której dotychczas można było podziwiać faunę i florę lasów oraz wód i mokradeł. Nadszedł czas, by przedstawić rośliny i zwierzęta zamieszkujące pola i łąki oraz by zwrócić uwagę na bogactwo życia toczącego się tuż za miastem, wśród roślin uprawnych.

Na ekspozycji prezentowane będą nie tylko pięknie kwitnące rośliny, ale również mnóstwo gatunków zwierząt. Z bliska można przyjrzeć się uwijającym się wśród kwiatów owadom, zajrzeć do nory kreta, poznać, jak wygląda dom żuka gnojowego.

W przestronnej dioramie zaobserwujemy czajki spokojnie poszukujące pożywienia na podmokłym polu i zadziorne wrony walczące o zdobycz. Spostrzec tu można również rywalizujące zające podczas wiosennych parkotów, chomika, który właśnie opuścił norę, pustułkę w locie wypatrującą ofiary czy sarny odpoczywające na łące.

Centralnie ustawiona diorama z wiernie odtworzonymi detalami środowiska pozwoli z każdej strony przyjrzeć się temu tak bliskiemu, a zarazem mało znanemu światu.

 

Otwarcie ekspozycji: 15 marca 2017 (środa), godz. 17.00

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2

Kuratorzy: Waldemar Żyła, Roland Dobosz

Wstęp wolny

Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

Kalendarium: