16
Sty

Ferie w Bytomiu

Tagi:
Dodano: 2017-01-11 Autor: wa

Rozpoczęcie wydarzenia: 2017-01-16 | Zakończenie wydarzenia: 2017-01-27

Zajęcia detektywistyczne, pokonywanie grawitacji, rozrywka w amerykańskim stylu, warsztaty kulinarne, szaleństwo na lodowisku  – dla tych – i wielu innych  atrakcji będzie warto wyjść z domu w tegoroczne ferie.

 

BCK

Przypominamy, że kolejną propozycją dla młodych jest organizowana przez Bytomskie Centrum Kultury XVII Zimowa Feriada Artystyczna. W tym roku uczniowie wezmą udział w warsztatach fizyczno-chemicznych i spróbują swoich sił w gotowaniu. Poza tym BCK nauczy tworzenia maskotek, zabierze w wyprawę do epoki Średniowiecza, a także zaprosi do Pokoju Gier. Całość uzupełni nauka capoeiry i seanse kinowe. Szczegóły i pełen program można znaleźć na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury.

CH Agora

14, 21 i 28 stycznia w ramach Klubu Odkrywców w CH Agora dzieci poznają sztuczki detektywistyczne, wykonają doświadczenia z trzema stanami skupienia wody, a także wzbiją w powietrze własne rakiety. Wszystkie spotkania zakończą warsztaty artystyczne - uczestnicy wykonają maski karnawałowe czy prezenty dla dziadków. Początek o godzinie 12.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zajęcia w ramach Klubu Odkrywców odbędą się na Bajtel Placu – kreatywnej sali zabaw dla dzieci. W godz. 12.00-17.00 na dzieci czekać będą tutaj również bezpłatne zabawy z animatorami.

W tegoroczne ferie na uwagę zasługuje również nowa wystawa „Monochrom” w Galerii na Poziomie. Ekspozycja jest zbiorem najciekawszych zdjęć śląskiego fotografa Łukasza Kowalskiego. Wiele z nich pochodzi z zawodów jeździeckich i licznych podróży fotografa po Europie. Wśród prac znajdują się nagradzane w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi w prestiżowym FEI Solidarity World Photo Grand Prix czy HumanDOC Proclub Camera. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Rozbark

W okresie ferii zimowych Teatr Rozbark zaprasza dzieci w wieku od 6 do 14 lat na zajęcia taneczne, aktorskie oraz wokalne.

Od 23 do 27 stycznia w Teatrze ROZBARK odbędą się zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne skierowane do dzieci w wieku: 6-10 lat oraz 11-14 lat. Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach (każdy blok to 60 min.), każdego dnia w godzinach od 9.30 do 13.00. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy oraz bajkowy sposób spędzić tydzień ferii zimowych.

Koszt udziału w zajęciach to 100 zł. Cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć dziennie (3 x 60 min.). Brak możliwości udziału w pojedynczych zajęciach.

Zapisu dziecka oraz opłaty za zajęcia należy dokonać do 13 stycznia (piątek). Zapisy pod numerem tel.:32 428 13 02 bądź drogą elektroniczną pod adresem: bow@teatrrozbark.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Miejska Biblioteka Publiczna
Ciekawą propozycję dla dzieci, które spędzają ferie w mieście przygotowała też Miejska Biblioteka Publiczna. 17 i 24 stycznia w gmachu głównym biblioteki przy pl. Sobieskiego 3 zaplanowano warsztaty plastyczne połączone z prezentacjami multimedialnymi. Wiecej informacji na stronie biblioteki.

 Muzeum Górnośląskie

W czasie ferii zimowych warto wybrać się też do Muzeum Górnośląskiego. W repertuarze instytucji znalazły się m.in. Muzealne hity – najpopularniejsze, uwielbiane przez dzieci i ich rodziców warsztaty, które inspirują, pobudzają wyobraźnię i wyzwalają wiele pozytywnych emocji. Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku o 12.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego. Koszt udziału w nich wynosi 10 zł. Obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji (tel. 32 281 82 94 w. 127).Więcej informacji na: http://muzeum.bytom.pl/?p=4969.

Propozycja dla aktywnych – łyżwy

Przez całe ferie miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z uroków lodowiska przy placu Sobieskiego. Ślizgawka jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.45. W godzinach 15.00-16.00 trwa przerwa techniczna. W soboty, niedziele i święta, ślizgać można się od godz. 9 do 20.45 (przerwa techniczna trwa w tych samych godzinach). 45-minutowy pobyt na lodowisku kosztuje 3 zł. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew (4 zł za godzinę) i szlifiernia łyżew (7 zł za parę łyżew).


Dla tych,kórzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez sportu, Klub Sportowy Górnik Bytom przygotował Tenisowe Półkolonie.

Od 16 do 20 stycznia „Ferie z literaturą i sztuką” organizuje bytomska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny. W programie nie zabraknie warsztatów origami, kalkografii, tworzenia komiksu czy literackich kolaży (http://www.bytom.pbw.katowice.pl/). Zajęcia potrwają od 11.00 do 13.00.

 

Od 16 do 20 stycznia (od poniedziałku do piątku) zajęcia organizują cztery bytomskie szkoły: SP nr 4 przy ul. Chrobrego 9, SP nr 5 przy al. Legionów, SP nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 w Miechowicach oraz ZSS nr 3 w Bobrku. Zajęcia dla dzieci, które spędzają ferie w Bytomiu, przygotowały takie placówki jak: Młodzieżowy Dom Kultury, Spółdzielczy Klub Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szombierkach, środek Kulturalno – Oświatowy/ Klub Znicz w Stroszku oraz Świetlica Środowiskowa im. św. Elżbiety w Łagiewnikach i „Promyk św. Brat Alberta” Caritas Diecezji Gliwickiej w Stroszku.


Jak co roku w czasie ferii zajęcia otywarte organizuje dla wszystkich dzieci Bytomskie Towarzystwo Szermiercze. Zapraszamy w poniedziałeki i czwartki do Hali na Skarpę od 17.00 do 19.00. Zajęcia są bezpłatne.


Komentarze:

Twoja ocena:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Wyszukaj:

Archiwum:

  • Lipiec (5)
  • Sierpień (0)
  • Wrzesień (0)
  • Październik (0)
  • Listopad (0)
  • Grudzień (0)

Kalendarium: